VILLASED vaibad
Meie vaibad on loodud hoole ja pühendumisega, naturaalsetest kvaliteetsetest materjalidest, tellija soove arvestades.
Korrapärane hooldus kindlustab villase vaiba pika eluea, kvaliteedi ja iseloomu.
Siit leiad meie tähelepanekud ja soovitused vaipade väärikaks kasutamiseks ja hooldamiseks.
- Meie käsi- ja masinkootud tufting-tehnoloogias valmistatud villased vaibad sobivad kasutamiseks kodudes ja väiksema kasutuskoormusega avalikes siseruumides.
- POHL, MOSS ja WOODY kollektsioonide vaibad on valmistatud naturaalsest villasest materjalist.
Kasutame vaibamaailmas kõige hinnatumat Uus-Meremaa lambavilla. Mitmete tegurite koosmõju tulemusena on see tavalisest lambavillast pikema,
seetõttu on Uus-Meremaa lambavillast valmistatud lõng ja vaibad kvaliteetsed, vastupidavad ning ajavad oluliselt vähem villakut. - Villal on looduslikult mustust tõrjuvad omadused, seetõttu püsib vill kauem puhtana ning villaseid vaipu on igapäevaselt lihtne hooldada.
- Vill on tugev, vastupidav ja kujupüsiv materjal. Seetõttu on kvaliteetsest materjalist valmistatud villased vaibad väga pikaealised.
- Vill on ka looduslikult tulekindel materjal, seetõttu sobivad meie vaibad ka ühiskondlikkesse ruumidesse.
Villastel vaipadel on tulekindlussertifikaat (kvalifikatsioon Cfl-s1). - Lisaks toimivad vaibad nii põrandal kui seinal helisummutavana.
- NB! UUS VILLAVAIP eraldab lahtist villakiudu. Selline käitumine on omane kõigile villastele vaipadele, kuid kõige märgatavam on see tiheda ja sileda veluurse koepinnaga vaipadel.
Lahtise villakiu eraldumine on ajutine ning kaob kasutamise käigus kuni kõik lahtised kiud on pinnale tõusnud.
Vaiba kvaliteet lahtiste kiudude eraldumise tõttu ei kannata. Soovitame vaipa esimestel kuudel sagedamini tolmuimejaga puhastada, et häiriv lahtine kiud eemaldada. - Ka edaspidi puhastage vaipa regulaarselt tolmuimejaga – see eemaldab tõhusalt ja vaipa säästvalt mustuse ning lahtised tekstiilikiud. Kasutage tolmuimeja siledat harjasteta otsikut.
- Mustuse kogunemine lõngade vahele mõjub vaibale kahjustavalt. Eriti kahjustavalt mõjutab vaipa lõngade vahele kogunev liiv ja muu kõva mustus – mehhaanilise hõõrdumise käigus lõnga ja kõvade mustuseosakeste vahel kahjustub vaip.
- Asetage vaip alati kuivale põrandale. Ka uue viimistluse saanud põrand peab olema täielikult kuivanud, enne kui asetate sellele vaiba.
Vaiba alla jääv niiskus võib kahjustada nii põrandat kui vaipa. - Uue villavaiba pinna võib töödelda vaipadele või kangastele sobiva mustust hülgava ainega. Jälgige kasutamisel aine tootja soovitusi.
- Suurema mustuse ja niiskuse jõudmise vaibani soovitame kasutuskoha valikuga ära hoida.
- NB! UUEL VAIBAL on uue vaiba meelitav lõhn. Lõhnab tufting-tehnoloogias valmistatud vaiba karkassi ja lõngade fikseerimiseks kasutatud veepõhine,
tervisele kahjutu ja elukeskkonda sobiv lateksliim.
Lõhn on ajutine, see kaob, selle kiirendamiseks tuulutage vajadusel vaipa ja ruume. Vältige seejuures tugeva päikesekiirguse jõudmist vaibale. - Tufting-tehnoloogias valmistatud vaiba hoiustamiseks rullige vaip tihedalt. Vältige kortse. Asetage vaip horisontaalselt. Ärge ladustage vaibale raskeid esemeid.
- Tõhus igapäevane hooldus vähendab vajadust SÜVAPUHASTUSE järgi, kuid aegajalt on oluline seda teha.
- Põhjaliku puhastuse soovitame tellida professionaalidelt või vastavat teenust pakkuvas pesumajas. Oluline on vaiba kiire pesujärgne kuivatamine.
- Kodustes tingimustes saab vaibale teha pindmise puhastuse kasutades tavatarbimises olevaid villastele vaipadele sobivaid vaibašampoone, kuivpuhastusvahte või absorbentpulbreid. Jälgige puhastusvahendi tootja nõuandeid. Eemaldage peale puhastamist vaibast niiskus.
- Plekkide eemaldamiseks võib kasutada ka käesooja seebivahtu ning niisutatud pehmet lappi. Eemaldage kindlasti peale puhastamist vaibast niiskus.
- Käsituft villast vaipa ei tohi leotada, pleegitada ega keemiliselt puhastada.
Keemilised ained (nt perkloor) reageerivad lõngade fikseerimiseks kasutatud tervisele kahjutu veepõhise lateksliimiga, mistõttu lõngad tulevad vaiba pinnast lahti.
Plekkide sattumisel vaibale tegutsege koheselt - mida hiljem, seda raskem on plekki täielikult eemaldada!
- Kuivad plekid koorige vaibalt õrnalt lusika või noaga. Puhastamisliigutusi tehke pleki servast sissepoole.
Vältige liigset hõõrumist. Eemaldage seejärel jäägid tolmuimejaga. - Vedelat plekki eemaldage seda tupsutades (imades) köögipaberiga või puhta lapiga. Vältige liigset hõõrumist. Pärast pleki eemaldamist kuivatage koheselt vaip.
- Vajadusel kasutage pleki lõplikuks eemaldamiseks vaibapuhastusvahtu. Katsetage seda eelnevalt vaiba varjatuma koha peal. Veenduge, et puhastusvahend saaks
veega korralikult välja tupsutatud. Kuivatage vaip põhjalikult. Selleks võite kasutada ka fööni või ventilaatorit, vältides liigset otsest kuumust vaibapinnale.
- Juhul kui plekid jäävad vaatamata kiirele tegutsemisele ikka märgatavaks, kasutage alljärgnevaid soovitusi vastavalt pleki tekitajale:
- ALKOHOL - peske vaipa šampoonilahusega, seejärel tupsutage white-spirit´iga;
- ÕLU - tupsutage leige 3%-lise white-spirit lahusega;
- VEIN - peske külma veega, seejärel kasutage vaibašampooni;
- VERI - tupsutage külma veega, seejärel kasutage vaibašampooni;
- VÕI, rasvane KASTE, KOOR, MÄÄRE - tupsutage tärpentiniga, seejärel peske vaibašampooniga;
- COCA-COLA - tupsutage külma veega, seejärel peske vaibašampooniga;
- SINEP, KETŠUP - tupsutage 10%-lise ammoniaagi lahusega;
- KOHV, MUNA – peske vaibašampooniga;
- MOOS, MAHL, PUUVILI, ŠOKOLAAD - tupsutage leige veega, seejärel peske vaibašampooniga;
- NÄRIMISKUMM - külmutage spetsiaalse aerosooliga, siis purustage väikesteks tükkideks ja eemaldage õrnalt noaga kraapides;
- ROHI - niisutage white-spirit´iga;
- KÜÜNLAVAHA - katke absorbendiga, vajadusel eemaldage õrnalt noaga kraapides;
- PIIM - peske sooja veega;
- PORI – laske kuivada ning eemaldage seejärel tolmuimejaga;
- ROOSTE - kasutage tekstiilile sobivat rooste-eemaldajat;
- TAHM, NÕGI – puhastage õrnalt tolmuimejaga, siis tupsutage tärpentiniga;
- KÜÜNELAKK - tupsutage atsetooniga;
- HUULEPULK ja MAKE-UP - tupsutage tärpentiiniga, seejärel peske vaibašampooniga või kasutage 5%-list ammoniaagi lahust;
- LIIM, VÄRV, HALLITUS - tupsutage ammoniaagiga, seejärel loputage sooja veega;
- EKSKREMENDID, URIIN - tupsutage 30%-lise äädika lahusega, seejärel peske vaibašampooniga;
- PASTAPLIIATS - tupsutage white-spirit´iga, seejärel peske vaibašampooniga;
- TINT - kasutage kuivatuspaberit, seejärel tupsutage 30%-lise white-spirit lahusega.
PS! Siin jagatud tähelepanekud ja soovitused vaipade kasutamisel ja hooldamisel toetuvad tänapäevastele tavadele ja isiklikele kogemustele.
Kuna meil on võimatu hiljem tuvastada õigete soovituste järgmist, ei saa me vastutada kahjustuste eest (sh muutused värvis) mis mittesihipärase kasutamise või ebakohase hoolduse tagajärjel võivad vaibale tekkinud olla.